Zostań członkiem

Zapraszamy do członkostwa w naszym Towarzystwie!

Do udziału w naszych działaniach zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią i dziedzictwem kulturowym naszego miasta. Liczymy, że przez napływ nowych członków rozwiniemy naszą działalność na wiele sfer, które z czasem staną się przedmiotem zainteresowań naszego Towarzystwa.

Wiemy, że wśród mieszkańców naszego miasta i jego okolic jest wielu pasjonatów historii, który posiadają niemałą często wiedzę – rozwiniętą poprzez własne zainteresowania czy też przez specjalistyczne studia naukowe. Liczymy na wszystkich – młodych i starszych, z małym i dużym doświadczeniem. Ważna jest wola działania – pragniemy aby nasze Towarzystwo stanowiło miejsce spotkań, wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim pole nieskrępowanej aktywności poszczególnych sekcji tematycznych rozwijających wiedzę i podejmujących działania na rzecz jej popularyzacji.

Dla osób wchodzących dopiero w krąg zainteresowań historią naszego regionu proponujemy wstąpienie do naszego Towarzystwa w charakterze członków wspierających.  Status członka wspierającego różni się jedynie uprawnieniami dotyczącymi wyboru władz stowarzyszenia. Nie jest on jednak dożywotni! W miarę efektów działań i aktywności może zmienić się w status pełnoprawnego członka zwyczajnego. Być może jesteśmy  konserwatywni, ale status członka zwyczajnego postanowiliśmy pozostawić dla tych, którzy na polu działań związanych z badaniami lub popularyzacją dziedzictwa historycznego naszego miasta posiadają już spory dorobek.

Z myślą o przyszłej działalności naszych członków przygotowaliśmy formularze deklaracji członkowskich. Być może są one zbyt drobiazgowe i zanadto formalne, ale ich wypełnienie pomoże nam zapoznać się z potencjałem i zamierzeniami naszych przyszłych członków. I jeszcze jedno – składka członkowska – staraliśmy się, aby nie była wygórowana – to tylko 15 zł na kwartał. Mniej się nie dało…….